Kariyer

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Mutlu Patent’in İnsan Kaynaklarına yönelik genel politikası, uygun çalışma ortamında çalışanların motivasyonunu, verimliliği ve mutluluğunu sağlamak, tüm teknolojik ve eğitimsel araçları seferber ederek kişisel gelişimin artırılması şeklinde tanımlanabilir.

Mutlu Patent’te insana yatırımın, başarının değişmez bir ilkesi olduğunun bilinci ile İnsan Kaynakları konusunda birçok yeni proje hayata geçirilmiştir ve geçirilmeye devam etmektedir.

Vizyon ve stratejilerimizin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak; güvenilir, etik değerlere bağlı, değişime açık, müşteri odaklı, girişimci, yenilikçi, esnek ve yüksek hedefler belirleyerek bunlara ulaşmak için tutkuyla çalışan; iş birliğine açık profile sahip insan kaynağı yaratmayı hedefliyoruz.

Bu değerlere sahip kişileri yetkinlikleri doğrultusunda doğru işe yerleştirip, çalışmaktan mutluluk duyacakları bir iş ortamında gelişimlerine ve kurumun sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamak insan kaynakları politikasının temelini oluşturur.

 

İŞE ALIM SÜRECİ

İşe alım politikamız; kurum strateji ve hedefleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan pozisyonlarda şirketimizi kurum içerisinde ve dışarıda en iyi şekilde temsil edecek doğru kişileri yetkinlikleri doğrultusunda doğru işe yerleştirmektir.

İşe alım süresinde yapılan görüşmeler sırasında adayların kurum kültürüne uygunluğunun, sahip olduğu niteliklerin pozisyonun nitelikleri ile eşleşmesi, bilgi, beceri ve yetkinlikleri değerlendirilmesi hedeflenir. Bu doğrultuda doğru kişiyi doğru işe yerleştirmek amacıyla işe alım süreçleri ilk aşamada insan kaynakları, ardından aranan pozisyonun bağlı olduğu bölüm yöneticilerinin iş birliği çerçevesinde ilerler. Adayın başvurduğu pozisyona bağlı olarak, yabancı dil bilgisi ayrıca değerlendirilir.

EĞİTİM VE GELİŞİM

Mutlu Patent olarak eğitim ve gelişim faaliyetlerini organize ederken insan kaynağını en önemli sermayemiz olarak görür ve “en değerli yatırım insana yatırım” bilincini temel alırız. Çalışanlarımızın kariyer planlaması ve sahip olması gereken nitelikleri de göz önünde bulundurarak Mutlu Akademi Eğitim platformumuz ile kişisel ve mesleki gelişimlerini Mutlu etmeyi hedeflemekteyiz.

Profesyonellerimizin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak amacıyla şirket içi eğitim ve gelişim faaliyetleri düzenlemek ve şirket dışı eğitim ve seminerlere çalışanlarımızın katılımlarını sağlamak eğitim politikamızın temelini oluşturmaktadır. Siz de Mutlu Patent ailesinin bir parçası olmak istiyorsanız iş başvuru/staj başvuru formunu doldurabilirsiniz.

    WhatsApp chat